Fikirtepe'yi Sevmek Kentsel Dönüsümü Yeniden Düsünmek

by LAP Lambert Academic Publishing
Unfortunately sold out.
However, we are already in the process of restocking.
VAT included - FREE Shipping
LAP Lambert Academic Publishing Fikirtepe'yi Sevmek Kentsel Dönüsümü Yeniden Düsünmek
LAP Lambert Academic Publishing - Fikirtepe'yi Sevmek Kentsel Dönüsümü Yeniden Düsünmek

Do you like this product? Spread the word!

Description

Türkiye'de kentsel dönüsüm, 2011 Van Depremi sonrasinda, yapilarin saglamlastirilmasi hedefiyle yaygin bir araç olarak kullanilmak istenmis ve 2012'de 6306 sayili 'Afet Riski Altindaki Alanlarin Dönüstürülmesi Hakkinda Kanun' yürürlüge girmistir. Kamuoyunda kentsel dönüsüm olarak bilinen sürecin, afetler sebebiyle risk altinda bulunan yapili stokta iyilesmelere yol açacagi öngörülmektedir. Bu alanlardan belki de en çok bilineni ve tartisilani Istanbul Kadiköy ilçe sinirlari içerisinde bulunan Fikirtepe Kentsel Dönüsüm Alani'dir. Bu konuyla ilgili 28 Nisan 2018'de Tasarim Atölyesi Kadiköy (TAK) ev sahipliginde bir atölye çalismasi yapilmistir. Dogus Üniversitesi Mimarlik Bölümü ögretim üyesi Doç. Dr. G. Pelin SARIOGLU ERDOGDU yürütücülügünde yapilan bu atölyede, katilimcilar hem gönderdikleri düsünce özetleri ile hem de, atölye günü ürettikleri paftalar ile atölye çalismasina katkida bulunmuslardir. Bu kitapta atölyenin fikir asamasindan sonuna kadar olan süreç anlatilmakta ve üretilen fikirler paylasilmaktadir

Further information

Biography Artist:
Sarioglu Erdogdu, G. Pelin
Doç. Dr. G. Pelin Sarioglu Erdogdu, ODTÜ Mimarlik Fakültesi Sehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunudur. Burslu olarak Hollanda Groningen Üniversitesinde doktora yapti. 2010 yilina kadar ODTÜ'de akademik kariyerine devam etti. Halen Dogus Üniversitesi Sanat ve Tasarim Fakültesi Mimarlik Bölümünde ögretim üyesi olarak görev yapmaktadir.
Language:
Türkisch
Number of Pages:
76
Media Type:
Taschenbuch
Publisher:
LAP Lambert Academic Publishing

Master Data

Product Type:
Paperback book
Release date:
August 10, 2018
Package Dimensions:
0.22 x 0.15 x 0.005 m; 0.159 kg
GTIN:
09786139895083
DUIN:
DR5OL1II22U
We use cookies on our website to make our services more efficient and more user-friendly. Therefore please select "Accept cookies"! Please read our Privacy Policy for further information.